Jaką smarownicę wybrać? - 1 2024

Jaką smarownicę wybrać?

Wybór odpowiedniej smarownicy jest gwarancją łatwego, szybkiego i komfortowego aplikowania smaru bądź oleju. Najczęściej tego typu sprzęty wykorzystywane są w przemyśle, rolnictwie oraz w serwisach samochodowych czy garażach prywatnych. Ułatwiają one dokładne podanie smaru oraz jego dozowanie.

Jakie są rodzaje smarownic?

Rynek jest bogaty w różnego rodzaju smarownice elektryczne, pneumatyczne, ręczne oraz nożne. Do tego rodzaju produktów można również zaopatrzyć się w przedmioty umożliwiające prostsze i sprawniejsze rozprowadzanie smaru.

Smarownica nożna

Smarownice nożne są jednym z najpopularniejszych rodzajów takiego sprzętu. Stosowane są zarówno w profesjonalnych warsztatach i zakładach przemysłowych jak i przez amatorów. Świetnie sprawdzą się jako nieduże urządzenia w małych warsztatach czy jako podręczne smarownice. Sprawowanie nimi nią kontroli jest proste i odbywa się za pomocą nogi. Warto pamiętać o dobraniu wężyka o odpowiedniej długości, by używanie było komfortowe.

Smarownica akumulatorowa

Smarownice akumulatorowe są bardziej zaawansowanymi urządzeniami. Korzystanie z nich pozwala na podawanie smaru pod odpowiednim ciśnieniem. Używane do tego są sztywne dysze metalowe. W przypadku potrzeby rozprowadzenia smaru w trudno dostępne miejsca skorzystać można z elastycznych dysz, które idealnie wpasują się w oczekiwane miejsce. Dysze najczęściej są zakończone końcówkami trójszczękowymi albo smarowniczkami różnego rodzaju. Smarownice tego typu posiadają wydajny silnik elektryczny – za jego pomocą można osiągnąć dużą prędkość smarowania, co przyda się szczególnie w przypadku dużych powierzchni.

Dodatki do smarownic

By móc jeszcze w łatwiejszy i szybszy sposób korzystać ze smarownic warto zaopatrzyć się także w kalamitki. Firma Deforin posiada bogatą ofertę kalamitek płaskich oraz stożkowych. Produkowane są one z najwyższej jakości materiałów, dlatego charakteryzują się długim czasem użytkowania i wysoką wytrzymałością nawet w trudnych warunkach. Każdy z produktów dostosowany jest do innych warunków pracy, przez co różnią się one między sobą pod kątem budowy. Dzięki temu skutecznie docierają w wybrane miejsce oraz odpowiednio dozują ilość smaru.