Czyszczenie suchym lodem

Maszyny do czyszczenia suchym lodem otworzyły nowe możliwości dla mycia rożnego rodzaju sprzętu czy maszyn w różnych gałęziach gospodarki. Wcześniej czyszczenie sprzętu odbywało się w sposób tradycyjny i zajmował dużo czasu i pracy wielu pracowników, a nawet mogło spowodować wstrzymanie produkcji w zakładzie. Dzięki nowoczesnym metodom wykorzystującym czyszczenie suchym lodem firmy mogą zaoszczędzić pieniądze i czas. Czyszczenie suchym lodem jest stosowane między innymi w przemyśle drukarskim, lakierniczym, motoryzacyjnym, w odlewniach i w wielu innych, aby wykorzystywane maszyny i sprzęt pozostawały w stanie idealnego przygotowania do procesu produkcyjnego. W każdej z tych branż metoda ta może pomóc zaoszczędzić na kosztach konserwacji maszyn przemysłowych.

Dla wielu firm w przemyśle czyszczenie trudno dostępnych miejsc oznaczało używanie silnych rozpuszczalników chemicznych czy detergentów szkodliwych dla środowiska. Kilka lat temu suchy lód zaczął być używany do głębokiego czyszczenia w strukturze trudno dostępnych miejsc. Suchy lód skutecznie czyści ciężkie zabrudzenia, a jego regularne stosowanie pozwala na dogłębne czyszczenie zabrudzeń warsztatowych, maszyn papierniczych, drukarskich i offsetowych. W nowoczesnych firmach stosowanie czyszczenia suchym lodem jest powszechne. Jakie są zatem korzyści płynące ze stosowania tego typu rozwiązania?

Dla kogo czyszczenie suchym lodem jest najbardziej pożądane

Tradycyjne metody czyszczenia maszyn i linii produkcyjnych z silnym zabrudzeniem i tłuszczem nie pozwalają na dalszą pracę w przedsiębiorstwie. Suchy lód może być używany do czyszczenia zakładu i maszyn bez wyłączania linii produkcyjnej, co jest dużą oszczędnością w porównaniu z metodami, które wymagają zatrzymania całej produkcji co generuje straty dla przedsiębiorstwa.

Nie ma potrzeby osuszania urządzeń po oczyszczaniu, ponieważ mycie odbywa się tylko z wykorzystaniem suchego lodu bez konkretnych środków czyszczących. Nie stosuje nawet się wody ani innych płynów. CO2, jedyny środek czyszczący, jest zamarznięty, co oznacza, że maszyny nie są narażone na rdzę i mogą nadal dobrze pracować. To ogromna korzyść dla każdego właściciela firmy.

Dokładne czyszczenie urządzeń bez szkody dla środowiska naturalnego staje się coraz ważniejsze dla firm w czasach, gdy zmiany klimatyczne i globalne ocieplenie stają się coraz bardziej widoczne. Czyszczenie suchym lodem to metoda czyszczenia urządzeń zawierających smary, farby, kleje, a nawet lakiery z utwardzaczami i inne uciążliwe, trudne do usunięcia zabrudzenia.

W wielu częściach polskiej gospodarki czyszczenie suchym lodem jest uważane za bardzo dobrą metodę, nie tylko dlatego, że jest ona przystępna finansowo dla właścicieli małych firm, ale także dlatego, że jest to ekologiczny sposób na usuwanie brudu. Maszyny strzelające granulatem suchego lodu służą do rozdrabniania zabrudzonych powierzchni z prędkością do 500 km na godzinę. Wystarczy jeden strzał suchego lodu, aby wywołać pierwsze małe pęknięcia w warstwie brudu. Po wielokrotnym dozowaniu zamrożonego granulatu powstałe wcześniej pęknięcia wypełniane są zestalonym dwutlenkiem węgla. Powoduje to, że czyszczone powierzchnie usuwają brud.

Czyszczenie suchym lodem nie pozostawia po sobie żadnych odpadów, a sublimacja suchego lodu, czyli zmiana stanu skupienia granulatu w lotny sprawia, że jest to metoda bezodpadowa.

Maszyny do produkcji suchego lodu

Grupa EMTECH IPH oferuje nie tylko usługę czyszczenia suchym lodem. W swojej ofercie posiada również maszyny do suchego lodu które produkują potrzebny lód oraz maszyny do czyszczenia suchym lodem. Cały proces wymaga specjalistycznego sprzętu i wysokiej jakości granulek suchego lodu, które należy wykonać z wyprzedzeniem 12-16 godzin. Aby efekt czyszczenia był doskonały potrzebna jest kluczowa wiedza, dlatego z całą pewnością można zaufać ekspertom Grupy EMTECH IPH których doświadczenie oraz wiedza w tym temacie są niepodważalne. Mogą świadczyć usługi czyszczenia suchym lodem i zapewnić, że proces jest wykonywany z wielką starannością przez profesjonalnych pracowników w sposób dokładny i skuteczny.