Pielęgnacja tkanin w pralniach

Niektóre z tkanin wymagają specjalnej troski, szczególnie w przypadku usuwania pojawiających się na nich zabrudzeń. Wtedy najczęściej oddaje się poplamione ubranie do pralni chemicznej, gdzie znajduje się odpowiedni sprzęt i produkty pozwalające na pozbycie się brudu. Ważne jest jednak nie tylko samo jego usunięcie, ale również późniejsza pielęgnacja, która powinna przebiegać przy zastosowaniu najnowocześniejszych maszyn, takich jak suszarki przemysłowe czy magle elektryczne, które coraz częściej wchodzą w skład wyposażenia profesjonalnych pralni i znacząco ułatwiają dbanie o materiały.

Proces usuwania wilgoci

Jednym z ważniejszych etapów pozbywania się plam jest usunięcie z tkaniny wszelkiej wilgoci. Do tego niezbędne jest zastosowanie nowoczesnych suszarek przemysłowych, które dzięki specjalnie opracowanej konstrukcji umożliwiają pozbycie się resztek wody nawet spomiędzy najdrobniejszych włókien. Ich zastosowanie znacząco skraca proces suszenia, dzięki czemu klienci mogą odebrać powierzone pralni ubrania dużo szybciej i w jak najlepszym stanie. Działanie suszarek przemysłowych nie jest przy tym szkodliwe dla tkaniny i przebiega w bardzo prosty sposób. Mechanizm opiera się bowiem na wymuszaniu przepływu powietrza pomiędzy poszczególnymi włóknami, dzięki czemu w bezpieczny sposób usuwane są wszelkie resztki wody. W nowoczesnych suszarkach przemysłowych wykorzystuje się do tego celu specjalne systemy cyrkulacji powietrza i kontroli wilgoci, które zapewniają jeszcze skuteczniejszą pracę.

Wygładzanie zagnieceń

Bardzo istotne w procesie pralniczym jest także oddanie ubrania w nienagannym stanie, co wiążę się z koniecznością usunięcia z niego wszelkich zagnieceń i zmięć. Do tego celu stosowany jest powszechnie magiel elektryczny. Przydaje się on przede wszystkim w przypadku tkanin o większej powierzchni, takich jak zasłony czy pościele. Jego obsługa jest bardzo prosta, a pozwala na znaczące przyspieszenie całego procesu i oddanie klientowi idealnie gładkiego produktu. Wystarczy do magla elektrycznego wsunąć wilgotną jeszcze tkaninę, a urządzenie za pomocą odpowiednio wysokiej temperatury wyrówna wszystkie zagniecenia. Proces ten zapewnia dużo lepsze efekty niż w przypadku standardowego prasowania, dlatego też nawet więksi klienci, tacy jak hotele czy restauracje, mogą być pewni, że materiały powierzone pralniom wyposażonym w magiel elektryczny będą idealnie gładkie.

Warto więc wybrać miejsce, które posiada takie dodatkowe udogodnienia jak suszarki przemysłowe czy magle elektryczne, gdyż znacząco poprawia to jakość usługi. Dobrze jest także, by pochodziły one od sprawdzonego dostawcy, takiego jak firma CRM Cleaning, która od lat dostarcza pralniom sprzęt i chemię najwyższej jakości, dbając o potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Zapraszamy do zapoznania się z ich ofertą na stronie internetowej.