W co warto inwestować w 2023?

Stopa inflacji jest obecnie bardzo wysoka i niewielu odważy się oszacować jej dalszy rozwój. Pieniądze, które mamy w gotówce, każdego dnia tracą na wartości, a nawet oprocentowanie kont oszczędnościowych nie nadąża za inflacją. Dlatego wielu z nas zastanawia się, jak zabezpieczyć swoje oszczędności przed deprecjacją. Istnieje kilka możliwości inwestowania pieniędzy, chroniąc je w ten sposób przed inflacją, a nawet zwiększając ich wartość.

Dobrą wiadomością dla początkujących inwestorów jest to, że w niektórych przypadkach można zainwestować nawet bardzo niewielkie kwoty , na przykład tysiąc koron, a tym samym sprawdzić zasady inwestowania bez większego ryzyka.

Nieruchomość

Bardziej konserwatywni spośród nas myślą o inwestowaniu w nieruchomości. Kupując nieruchomość, bezpiecznie i długoterminowo przechowamy nasze pieniądze , a jednocześnie będziemy posiadać rzecz wartościową i namacalną.

Pożyczki P2P lub peer-to-peer

Pożyczki zbiorowe czy P2P są jeszcze stosunkowo mało znane w naszym kraju, jednak w ostatnim czasie zyskują na popularności. Jest to wzajemne pożyczanie między osobami połączonymi platformą P2P . Inwestorzy cenią więc swoje pieniądze, a druga strona otrzymuje pożyczkę z niższym oprocentowaniem niż w banku.

Kryptowaluty

Jest to stosunkowo nowy rodzaj inwestycji, który określany jest mianem aktualnego zjawiska w świecie inwestycji. W porównaniu z innymi rodzajami inwestowanie w kryptowaluty wiąże się z większym ryzykiem, dlatego zaleca się rozważenie kwoty inwestycji i łączenie kryptowalut z innymi rodzajami inwestycji.

Dowiedz się więcej o tym czy nadal warto inwestować w kryptowaluty.

Złoto i srebro

Złoto i srebro zawsze będą miały swoją wartość. Warto inwestować w metale szlachetne, których cena zawsze będzie podążała za inflacją – tym samym nigdy nie tracąc na swojej wartości. To dobra inwestycja w tych niepewnych czasach.