Oznakowania produktów — wykorzystaj je w swojej firmie!

Klienci mają dziś w czym wybierać – produkty dowolnej kategorii dosłownie zapełniają sklepowe półki. Producenci, którzy chcą wyróżnić się na tle swojej konkurencji, mają więc niełatwe zadanie. Sposobów jest wiele – jednak czasami najprostsze, znane od lat rozwiązania okazują się tymi najlepszymi. Jeśli chcesz zwiększyć rozpoznawalność swojej marki i podnieść wartość produktów – zdecydowanie powinieneś zwrócić uwagę na sposób ich oznakowania. Dlaczego to takie ważne – i jak wybrać najlepsze oznakowanie?

Dlaczego warto zadbać o oznakowania produktów?

Ekspozycja logotypu marki sprawia, że jest on zauważalny od razu – a to bardzo ważne w procesie budowania rozpoznawalności firmy. Produkt, na którym widnieje nazwa Twojej marki, staje się reklamą działającą zupełnie bez Twojego dalszego udziału. Im więcej takich produktów sprzedajesz, tym więcej osób dowiaduje się o Twoim przedsiębiorstwie: to bardzo skuteczny sposób na pozyskiwanie nowych klientów i podtrzymanie zainteresowania tych, którzy już wcześniej skorzystali z Twoich usług.

Sposobów na oznakowanie produktów jest wiele – możesz skorzystać z naklejek, tabliczek z logo, etykiet… i wielu innych! Dobry pomysł to podstawa: jeżeli nie wiesz, co wybrać, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z porad profesjonalistów w tej branży. A jeśli zastanawiasz się, który producent oznakowań produktów spełni Twoje oczekiwania – koniecznie sprawdź, co może Ci zaoferować marka POLINAL

Naklejki – najprostsze, ale bardzo skuteczne rozwiązanie

Czasami nie warto silić się na wyszukane rozwiązania – i warto sięgnąć po to, co jest znane i wykorzystywane od lat. Mowa tu o zwykłych naklejkach – które mogą już z daleka przyciągać uwagę i sprawiać, że Twoje produkty zaczyna wyróżniać się na sklepowych półkach. To jednak nie wszystko – etykiety to dobry sposób na przekazanie konsumentom istotnych informacji dotyczących sposobu użytkowania i przechowywania produktu, jego składu lub daty ważności.

Ich niewątpliwą zaletą jest niska cena, możliwość szybkiej produkcji i ogromna wszechstronność. Możesz zrealizować praktycznie każdy projekt: nowoczesne technologie druku zapewniają świetne odwzorowanie detali i żywe barwy. Naklejki możesz przyklejać bezpośrednio na produktach lub też na ich opakowaniach. A jeżeli dodatkowo umieścisz na nich swoje dane kontaktowe – znacznie ułatwisz swoim klientom złożenie kolejnego zamówienia! Ciekawy design naklejek trwale zapada w pamięć – i sprawia, że Twoją markę kojarzy coraz więcej osób.

Oznakowanie produktów klasy premium

W niektórych sytuacjach zwykłe naklejki nie wystarczą. Jest tak na przykład w przypadku produktów klasy premium. Jeśli chcesz, by to, co produkujesz, postrzegane było jako towar ekskluzywny, „z górnej półki” – musisz zadbać naprawdę o wszystkie detale. A gdy papierowe lub foliowe naklejki to za mało, możesz sięgnąć po naklejki chromowane: ich połysk i metaliczna powierzchnia nadadzą każdemu produktowi luksusowy charakter i będą perfekcyjnym wykończeniem.

Jeżeli zależy Ci na oznakowaniu, które będzie wyjątkowo trwałe, a jednocześnie estetyczne – sięgnij po rozwiązania w postaci tabliczek firmowych lub wypukłych, trójwymiarowych naklejek z tworzywa sztucznego. Nakleja się je równie łatwo, jak naklejki papierowe – a są nieporównywalnie bardziej odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne i intensywne użytkowanie. Nie trzeba już chyba dodawać, że prezentują się nienagannie – nawet wtedy, gdy dany produkt przez dłuższy czas narażony jest na wymagające warunki. Czasem dobrze dobrany emblemat jest właśnie tym, co ostatecznie przekonuje niezdecydowanych klientów do zakupu!

Jeżeli zależy Ci na tym, by Twoja firma była postrzegana jako profesjonalna i rzetelna – powinieneś dbać o każdy, najdrobniejszy nawet szczegół w swoich produktach. Odpowiednie oznakowanie jest z pozoru niewielkim dodatkiem – ale robi ogromną różnicę! Zwraca na siebie uwagę, zapada w pamięć i podkreśla indywidualny charakter każdego produktu. To nieduża inwestycja, która może zmienić naprawdę wiele.